Workshop – Stanislav Masaryk

POZÝVAME VÁS

Trumpetovy workshop 23.9.24 - Workshop - Stanislav Masaryk

Prvý trumpetista Českej Filharmónie

DSC7454 scaled qq4ug4ljpb2bobdsq0pcz014ag0jawinmr434ttiio - Workshop - Stanislav Masaryk
DSC4069 1024x683 - Workshop - Stanislav Masaryk

Rodák z Gbelov Stanislav Masaryk (1993) hrá na trúbku od svojich deviatich rokov. Pochádza z muzikantskej rodiny. V trinástich rokoch začal navštevovať triedu JUDr. Michala Janoša na Konzervatóriu v Bratislave ako mimoriadny žiak a o rok potom nastúpil do prvého ročníka. Neskôr pokračoval v štúdiu na Vysokej škole múzických umení pod vedením Mgr. Rastislava Suchana ArtD.

 

Na Súťaži študentov slovenských konzervatórií v hre na trúbku sa umiestnil na 2. mieste (Banská Bystrica, 2009) a 1. mieste (Košice, 2012). V roku 2015 získal Yamaha Scholarship Award. Na medzinárodnej súťaži Žeste Brno získal v roku 2017 prvú cenu a titul absolútneho víťaza v konkurencii viac ako šesťdesiatich trumpetistov z krajín Višegrádskej štvorky. V roku 2022 získal Cenu Ľudovíta Rajtera, ktorú udeľuje Hudobné centrum.

 

V rokoch 2009-2020 pôsobil hot-jazzovom orchestri Bratislava Hot Serenaders s kapelníkom a trumpetistom Jurajom Bartošom. V rokoch 2012-2015 zastával pozíciu trumpetistu v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu. Od roku 2012 do roku 2019 pôsobil s malými prestávkami ako prvý trumpetista v orchestri opery Slovenského národného divadla. V rokoch 2017 a 2018 bol prvým trumpetistom v orchestri Národného divadla Praha, v tom čase tiež nadviazal pravidelnú spoluprácu s Českou filharmóniou.

 

Ako sólista pravidelne vystupuje so Slovenskou filharmóniou, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu (realizuje aj nahrávky a zahraničné turné), Slovenským komorným orchestrom Bohdana Warchala, Štátnou filharmóniou Košice, Cappellou Istropolitanou, Štátnym komorným orchestrom Žilina ickým orchestrom . Príležitostne tiež spolupracuje ako orchestrálny hráč s orchestrom Slovenskej filharmónie alebo s hot-jazzovým orchestrom Fats Jazz Band.

 

Od septembra 2020 je členom Českej filharmónie, kde zastáva pozíciu prvého trumpetistu. S Českou filharmóniou vystupoval aj ako sólista, a to pod taktovkou hlavného hosťujúceho dirigenta Tomáša Netopila a šéfdirigenta Semjona Byčkova. Na základe spolupráce Českej filharmónie s Royal Academy of Music viedol v roku 2022 trojdňový interpretačný kurz v Londýne.

V prípade otázok volajte: 0950 405 069

REGISTRAČNÝ FORMULÁR ÚČASTNIKA WORKSHOPU:

*počet účastníkov limitovaný.

Workshop
Súbory cookie používame na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Súhlasím
Odmietnúť