Čo máš na dychovke rád, čo ti vadí, čo by si zmenil ?

anketa - Čo máš na dychovke rád, čo ti vadí, čo by si zmenil ?

Otázka znela:

Predpokladám že ty dychovku extra nepočúvaš. Tak ma zaujíma aký máš na tento žáner názor ? ako to vnímaš.
Čo máš na dychovke rád, čo ti vadí, čo by si zmenil ?

 

Prvé názory a odpoveďe:

Samuel:

Ja to vnímam ako klasiku … patrí to na nejaké obecne slávnosti a podobne a je to súčasť kultúrneho dedičstva … keď to takto počujem tak si to rad vypočujuem ale rádio si také ladiť nebudem ani nič podobne … ja mám rad všetku hudbu, elektro, techno, rap, blues, pop, rock ale len to čo sa mi zapáči a nie všetko

 

Stanislav:

Ahoj ja už nepočúvam skoro nič. Čiže ja na toto názor mat nemôžem. Dychovka sa mi nikdy nepáčila už ako dieťaťu. Hrám síce ako samouk na gitare, hudbu mám rad ako takú no nič k dychovke napísať nemôžem.

 

Ivan:

Ahoj Peťo, dychovka je super. Nemám rad len taký odpad ako je napr. Senzus, Duo Jamaha a takéto syntácke sračky… vieš asi čo myslím.  Poctivá dychovka je super.

Hudba, keď je kvalitná, tak na žánri nezáleží. Ja hudbu neodsudzujem, počúvam všetko, čo je kvalitné a má dušu.

 

 

Edo:

Nazdar. Dychovka není zrovna moja šálka kávy ale dobrá dychovka je dobrá dychovka a zlá je zlá. Zase zo skúseností ľudia to milujú😉

 

Anonym

Dychovku nepočúvam. Je ťažko povedať, čo mi na ľudovke vadí. Najviac pre mňa osobne, pokiaľ ľudovka používa midi, či už na nahrávke alebo na lifke – to je úplne, že najviac zle….asi takto … Odporúčam, ak chceš nejaký relevantnejší prieskum, tak pošli každému tak 3 ľudovky a nech sa k nim vyjadri. Z toho by si sa možno viac dozvedel.

 

Andrej:

Peťko,je mi tažké jednoznačne tvrdiť ,že mi na dychovke niečo vadí. Ako vieš, hral som dlho v Nemecku, Šwajci a Rakúsku a tam je dychovka rovnocenný žáner aj pre mladšie ročníky. Tam je asi vo všeobecnosti dynamickejší štýl a hoci sú to prevažne vzdelaný muzikanti, pôsobí to ako keby to fakt milovali a čo je výraznejšie ako u nás je asi tože je tam medzi nimi vidieť veľa mladých ľudí ,a viac dychovkárských žánrov-nie iba ľudové. Tak ak som ti odpovedal k spokojnosti, som rad.😀

 

Palo:

Dychovku určite nevyhľadávam, mňa to ničím nenapĺňa.

Samozrejme rešpektujem, že ten žáner tu je, veľa ľudí to počúva a  je to v poriadku. Samozrejme poznám, keď kapela ladí, hrá rytmicky presne a keď je to proste pekné. Keď to je umne zaranžované. A viem to oceniť a zatlieskam tomu.

Nemá rád “pretekárov”, ktorí potrebujú ukazovať ako rýchlo či ako vysoko dokážu zahrať napr. nejaké sólo. Chápem, že je to ťažké a je to umenie. Ale ak by to ostatné, čo k hudbe patrí za tým zaostávalo (presnosť, zvuk atď.) tak potom mi to pripadá k ničomu.

Takže celok, musí byť konzistentný, vyrovnaný. Určite viac ocením jednoduchú skladbu presne a pekne zahranú, než niečo akože ťažké, ale rozbité, bez zvuku atď.

 

Filip:

 

Ak máte chuť pridajte komentár dolu:

 

 

 

Súbory cookie používame na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Súhlasím
Odmietnúť